صفحه اصلي|فارسي|French
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 874592
 بازدید امروز : 214
 کل بازدید : 2492696
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
اخبار > بهار ايراني در پاريس با جشنواره سين هشتم آغاز شد


  چاپ        ارسال به دوست

بهار ايراني در پاريس با جشنواره سين هشتم آغاز شد

سين هشتم امسال با مشاركت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي در فرانسه و به همت موسسه مهرگان فرهنگ  با شرکت بسیاری از هموطنان مقیم شهر پاريس و ايران دوستان فرانسوی ساعاتي پس از تحويل سال ١٣٩٦ خورشيدي  با اجرای برنامه های  آييني شاد و متنوع توسط گروه های هنری کشورمان در سالن اليزه بيارتيس واقع در خیابان شانزليزه پاریس برگزار شد.

دكتر جمال كامياب رايزن فرهنگي کشورمان در فرانسه در آغاز این مراسم ضمن تبریک حلول سال نو شمسی، نوروز را مناسبتی فرخنده و یکی از عوامل مهم پیوند تاریخی ملت کهن ایرانی توصیف نمود و نوآوری، آراستگی، زدودن زنگارهای دل و گسترش صمیمیت و محبت در جامعه را از جمله آموزه ها و دستاوردهای این عید باستانی برشمرد.

سعيده يراقي مديرعامل موسسه مهرگان فرهنگ و ايده پرداز جشنواره هاي سين هشتم ضمن خوش آمد گويي و تبريك سال نو گفت؛ هر کشور و هر فرهنگ‌ آداب‌ و رسوم‌ و سنت هایی‌ با قدمت‌ تاریخی‌ دارد که‌ از نسلی‌ به‌ نسل‌ دیگر انتقال‌ یافته‌ است. این‌ آداب‌ و سنن‌ بسیار معنا دارند و به‌ بیانی‌ وجه‌ مشترک‌ افراد یک‌ مرز و بوم‌ را تشکیل‌ می‌ دهند. این‌ سنت ها هویت‌ ملی‌ ما ايراني ها هستند ، و نبايد فراموش شوند ؛چرا كه به‌ وسیله‌ آن‌ در دنیاشناخته ‌می‌شويم .وي در پايان افزود: سين هشتم سبك زندگي ايراني اسلامي است چون ما معتقديم انسان ايراني  نياز دارد بيش از گذشته با شیوه و سنت های ايراني آشنا شود تا در هر جاي دنيا  كه هست اصالت و فرهنگ ملي  خود را حفظ كند.

         اجراي موسيقي سنتي ، آموزش آداب هفت سين و نوروز به كودكان ، صحنه آرايي سنتي زيبا، برپايي سفره هفت سين ، بازارچه هنر سين هشتم ، نقالي، قصه خواني، پذيرايي به سبك ايراني و با پوشش هاي اقوام ايراني ،عكاسي و عيدي گرفتن  ميهمان ها از عمو نوروز عروسكي و همچنين استقبال از ميهمانان با شخصيت هاي فولكلوريك نوروزی از برنامه هاي این جشنواره با شکوه بود.  

 

شایان ذکر است، در آغازین روز  ١٣٩٦ جمع زیادی از ایرانیان مقیم پاريس اعم از خانواده ها و کارکنان نهادهای ایرانی مقیم، اعضای انجمن های خیریه، صاحبان هنر و كسب و كار، تجار و جمعی از دانشجویان با حضور در جشنواره سين هشتم و تاكيد بر اهميت حفظ سبك زندگي ايراني اسلامي؛ در کنار سفره هفت سین عكس يادگاري گروهي گرفتند و  سال جدید را گرامی داشتند.


١٦:٣٤ - 1396/01/03    /    شماره : ٦٧٤٣٦٠    /    تعداد نمایش : ٤١٥خروج
تازه ها

// -->
مناسبتها

کنسرت استاد کلهر

پیوندها