صفحه اصلي|فارسي|French
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 906338
 بازدید امروز : 104
 کل بازدید : 2589485
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اخبار > وزیر فرهنگ فرانسه تیمی را برای بازپس گیری اموال فرهنکی به سرقت رفته یهودیان تعیین نمود


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر فرهنگ فرانسه تیمی را برای بازپس گیری اموال فرهنکی به سرقت رفته یهودیان تعیین نمود

وزیر فرهنگ فرانسه تیمی را برای بازپس گیری اموال فرهنکی به سرقت رفته یهودیان تعیین نمود

"فرانسواز نیسن"، وزیر فرهنگ فرانسه تیمی را برای جستجو و بازپس گیری اموال فرهنگی یهودیان که در زمان جنگ جهانی دوم به سرقت رفته، تعیین کرد. این تیم قرار است از پاییز اینده تحت نظارت "داوید زیوی"، مورخ یهودی و از مدیران این وزارتخانه کار خود را آغاز کند. وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه در همین خصوص با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: ورای ارزش هنری یا فکری این آثار، آن ها دارای ارزش تاریخی می باشند و گواهی بر آزار و اذیت های یهودیان در زمان جنگ (جهانی دوم) محسوب می گردند.

به نوشته روزنامه لوفیگارو ایجاد این ساختار ویژه اداری در وزارت فرهنگ نتیجه بررسی های داوید زیوی است که در مارس گذشته گزارش آن تسلیم وزیر فرهنگ شد. قرار است این تیم برای شناسایی آثار به سرقت رفته و مالکین آن ها و مسیر طی شده در نقل و انتقالات آن ها، از تمامی اقدامات موجود استفاده کند. این ساختار با هماهنگی وزارت امور خارجه فرانسه، کمیسیون پرداخت غرامت به قربانیان سرقت اموال فرهنگی (CIVS) وابسته به نخست وزیری فرانسه کار خود را اغاز کند.

بر اساس گزارشی که داوید زیوی تسلیم وزیر فرهنگ کرده است، از سال 2000 میلادی 2 هزار و 143 اثر هنری از این نوع در موزه ها نگهداری می شود. امروز شمار آثاری که به مالکین آن ها اعاده نشده است 2100 عدد می باشد که باید به آن ها 17 هزار کتاب که در کتابخانه های عمومی وجود دارد را نیز افزود. یادآوری می شود پیش تر در سال 2013 در زمان ریاست جمهوری "فرانسوا اولاند"، خانم "اورلی فیلیپتی" وزیر فرهنگ وقت نیز بخش ویژه ای را برای جستجوی آثار هنری به سرقت رفته یهودیان و یافتن مالکین آن ها تعیین کرده بود.


١٥:١٢ - 1397/05/11    /    شماره : ٧١٠١٨٢    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج
تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها