صفحه اصلي|فارسي|French
يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 894860
 بازدید امروز : 116
 کل بازدید : 2547524
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
اخبار > گزارش شبکه فرانس انتر از گرایش و توجه حکومت های حاشیه خلیج فارس به حوزه فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش شبکه فرانس انتر از گرایش و توجه حکومت های حاشیه خلیج فارس به حوزه فرهنگی

گزارش شبکه فرانس انتر از گرایش و توجه حکومت های حاشیه خلیج فارس به حوزه فرهنگی

رادیو فرانس انتر در گزارشی به موضوع توجه کشورهای حاشیه خلیج فارس به موضوع فرهنگ پرداخت و آورده است: برای حکومت های نفت خیز حاشیه خلیج فارس امروز هیچ چیز بیش از درخشیدن در عرصه بین المللی به ویژه در حوزه فرهنگ جذاب تر نیست. قریب ده سال است که امیرنشین های عربی مطرح ترین معماران بین المللی را به خدمت می گیرند تا موزه های با شکوهی چون لوور ابوظبی را بسازند و در این میان نقش فرانسه از دیگران پر رنگ تر است.

در این گزارش برخی فعالیت های صورت گرفته در این حوزه به مواردی از جمله تبدیل یک ایستگاه متروکه آتش نشانی در دوحه به یک گالری برای برپایی نمایشگاه آثار هنری اشاره شده است. این گزارش اضافه می کند: در کشورهای عربی خلیج (فارس) هر امیری موزه خودش را می خواهد و هر امیری می کوشد موزه وی از موزه کشورهای همسایه با شکوه تر باشد. در حال حاضر امارات متحده عربی با موزه لوور ابوظبی و 5 هزار بازدید کننده در روز در صدر قرار دارد.

بر اساس این گزارش علاوه بر موزه لوور برخی موزه های ملی دیگر فرانسه نظیر موزه کاخ های ورسای، موزه اورسی، موزه گیمه و ... نیز در پروژه هایی همانند موزه لوور(برای حضور در عرصه بین المللی) فعال شدند. در پایان این گزارش آمده است که حتی عربستان سعودی که مدت های مدیدی به این حوزه بی توجه بود، تصمیم گرفته است به موضوع ساخت موزه برای تجلیل از تاریخ و سابقه خود، رو آورد.


١٢:٤٠ - 1397/05/12    /    شماره : ٧١٠٢٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٤خروج
تازه ها

مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی

نمایشگاه هنری 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها