صفحه اصلي|فارسي|French
جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 906319
 بازدید امروز : 43
 کل بازدید : 2589424
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اخبار > وعده های انتخاباتی "امانوئل ماکرون" در حوزه سیاست فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

وعده های انتخاباتی "امانوئل ماکرون" در حوزه سیاست فرهنگی

وعده های انتخاباتی "امانوئل ماکرون" در حوزه سیاست فرهنگی

هفته نامه «تله راما» با گذشت یک سال از ریاست جمهوری "امانوئل ماکرون"، مصاحبه ای را با وی در زمینه سیاست فرهنگی وی را منتشر ساخته است. در مطلع مصاحبه این نشریه یادآور شده است که ماکرون در مبارزات انتخاباتی خود وعده تقویت دسترسی همگان به فرهنگ، دعوت ازهنرمندان در مدارس، ایجاد طرح آموزش های فرهنگی در بعد اروپایی، اعمال مالیات های جدی بر درآمدهای غول های اینترنتی به ویژه امریکا در سراسر ارو پا و ... را داده بود. وی در تمام این مباحث به دقت رئوس برنامه های فرهنگی خود را تعریف کرده بود. امروز ماکرون تحقق این سیاست ها را به "فرانسواز نیسن"، وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه سپرده است.
وی در این مصاحبه می گوید: اولویت من امروز فرهنگ است و من فرهنگ را به اولین حوزه برنامه های خود مبدل ساختم.
ماکرون در مورد راه حل های خود برای تقویت دستیابی همگان به فرهنگ می گوید: راه حل معجزه آسایی وجود ندارد زیرا تحقق این امر به همگان بستگی دارد. اما ضروری است که در این خصوص اهمیت بسیار زیادی به موضوع آموزش های هنری و فرهنگی در مدارس داده شود. وی همچنین با تلخی می گوید: فرانسه تنها کشور اروپایی است که استفاده از کتابخانه های دولتی و شهرداری در آن در کم ترین سطح قرار دارد. اما از طرفی برای این که بتوان کتابخانه ها را تا ساعت 20 هر روز حتی روزهای تعطیل باز نگه داشت، بودجه زیادی باید هزینه کرد. از همین رو اولویت در مذاکره با پرسنل این مراکز می باشد. رئیس جمهوری فرانسه در خصوص نقش دولت و سهم فرهنگ در بودجه کل کشور می گوید: سهم وزارت فرهنگ از بودجه کل کشور معادل یک درصد است.
از 50 میلیارد یورو سرمایه گذاری که دولت در طرح خود برای پنج ساله آتی پیش بینی کرده سهمی نیز برای بخش فرهنگ در نظر گرفته است که از نظر نمادین مهم است. ماکرون در خصوص این که کلید سیاست فرهنگی وی بر پایه اروپا بنا شده، می گوید: فرهنگ باید خط اصلی ضروری برای پی ریزی اروپا، باشد. برای این منظور باید نشستی در سطح سران دولت ها و کشورها اختصاص یابد. چنین اتفاقی برای حوزه فرهنگ تا کنون اتفاق نیافتاده است. کشوری که در طرح های فرهنگی اروپایی مشارکت نکند به ارزش های اروپایی نمی پیوندد. از همین رو چرا باید چنین کشوری از اعتبار اروپا و امکاناتش برخوردار شود؟ من همچنین طرحی در حوزه حمایت از جابجایی هنرمندان در کشورهای اروپایی دارم تا زمینه مبادله و جابجایی آن ها تسهیل گردد.


١٧:٥٦ - 1397/06/01    /    شماره : ٧١١٢٨٩    /    تعداد نمایش : ٨١خروج
تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها