صفحه اصلي|فارسي|French
سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 922302
 بازدید امروز : 69
 کل بازدید : 2624210
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
اخبار > گزارش یک نشریه فرانسوی در مورد فشن اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش یک نشریه فرانسوی در مورد فشن اسلامی

گزارش یک نشریه فرانسوی در مورد فشن اسلامی
در حالی که موضوع حجاب به عنوان یک نماد اسلامی همواره حساسیت های زیادی را در فرانسه و کشورهای غربی ایجاد کرده، هفته نامه فرانسوی »لوپوئن» گزارشی در مورد نقش حجاب در پیدایش سبکی نو در عرصه فشن منتشر ساخته است.
این نشریه در مقدمه مقاله خود به بهانه واکنش هایی که انتشار تبلیغات شرکت گپ (Gap) ایجاد کرده، در گزارش خود آورده است که این قطعه پارچه ای که زنان مسلمان بر سر می کنند، بیش از یک هزار تفسیر دارد. این نشریه با انتشار تصاویری از یک سالن مد در نیویورک در فوریه سال میلادی جاری می نویسد: امروز در امریکا زنان مهم و قدرتمندی از مانکن گرفته، تا وکیل و استاد دانشگاه در به سر کردن روسری های مارک به خود تردید راه نمی دهند.
در این مقاله به موضوع حجاب و تنوع آن در کشورهای مختلف از اندونزی گرفته تا عربستان سعودی یا افغانستان، توجه شده است. برخورد با موضوع حجاب در کشورهای مختلف اسلامی و حتی کشورهای اتحادیه اروپا یکی از بخش های دیگر این مقاله می باشد. نکته دیگر در این گزارش اشاره به گرایش رو به رشد به حجاب اسلامی در انگلیس، امریکا، کانادا و کشورهای اسکاندیناوی می باشد که زنان بیش از پیش مایل به نمایش تعلقات مذهبی و فکری خود می باشند و آن را به عنوان یک موضوع هویتی می بینند.


١٨:٣٣ - 1397/06/01    /    شماره : ٧١١٢٩٨    /    تعداد نمایش : ١٣١خروج
تازه ها

جایزه کتاب سال ایران

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها