صفحه اصلي|فارسي|French
سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 922295
 بازدید امروز : 61
 کل بازدید : 2624202
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
اخبار > آموزش زبان عربی باید بخشی از طرح جذب در جامعه فرانسه باشد


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش زبان عربی باید بخشی از طرح جذب در جامعه فرانسه باشد

آموزش زبان عربی باید بخشی از طرح جذب در جامعه فرانسه باشد
امروز در فرانسه زبان عربی زبان گفتاری و رایج بیش از 3 میلیون مسلمان در فرانسه است که امکان آموزش آن در مدارس بسیار کم می باشد. به نوشته هفته نامه اکسپرس امروز از هر 1000 دانش آموز تنها 2 دانش آموز امکان فراگیری زبان عربی در مدارس را دارند. این در حالی است که شمار دانش آموزانی که در مساجد به فراگیری زبان عربی می پردازند، طی مدت 20 سال گذشته 10 برابر شده است. از همین رو برای والدین تنها جایگزینی که برای فراگیری زبان عربی فرزندانشان وجود دارد، انجمن های دینی است که کودکان را نیز به دیدگاه های اسلام افراطی نزدیک می سازد.
"برنار راوه" (Bernard Ravet) یکی از مدیران سابق مدرسه راهنمایی در مارسی و مولف کتاب مدیر مدرسه یا امام مسجد در این خصوص طی مصاحبه ای با هفته نامه اکسپرس در خصوص این که آیا آموزش زبان عربی در مدارس می تواند مانع گسترش اسلامگرایی در فرانسه شود، می گوید: آن چه موجب مشکل می شود این است که موسسه مونتین پیشنهادی نظری و روشنفکرانه داده اما برای من که در شهر و منطقه ای مدیر مدرسه ای بودم که سلفی ها در آن مسلط بودند، زمانی که قصد داشتم زبان عربی را در مدرسه راه اندازی کنم تنها 6 نفر ثبت نام کردند و دانش آموزان به من می گفتند که امام مسجدشان به آن ها گفته زبان عربی مدارس زبان عربی درست نیست.
در واقع نفوذ این ائمه مانند کشیش ها در قدیم بسیار زیاد است. امروز متاثر از همین ائمه حتی می بینیم که یک پسر بچه 5 ساله از دست دادن با زنان اجتناب می ورزد. لذا صرف برقراری آموزش زبان عربی در مدارس مسائل را حل نمی کند.


١٢:٤٠ - 1397/07/06    /    شماره : ٧١٣٢٢٨    /    تعداد نمایش : ١٠٢خروج
تازه ها

جایزه کتاب سال ایران

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها