صفحه اصلي|فارسي|French
يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 915063
 بازدید امروز : 179
 کل بازدید : 2610279
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
اخبار > نمایشگاه قله های قلم شاهکارهایی از خوشنویسی دوران قاجار


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه قله های قلم شاهکارهایی از خوشنویسی دوران قاجار

نمایشگاه قله های قلم
شاهکارهایی از خوشنویسی دوران قاجار
دوران قاجار، قرن فزونی و کثرت خوشنویسی و انبوه خوشنویسان بزرگ است، شکسته نستعلیق، نسخ و نستعلیق نویسان بلند آوازه ای با تعدادی باورنکردنی در این صد سال ظاهر می شوند و به دلایلی که اهم آن علاقه دولتمردان به همراه حمایت متمولین فرهیخته جامعه بوده، آثاری نفیس در کتابت، قطعه نویسی، مرقع سازی، کتیبه نویسی و حکاکی از خود باقی می گذارند و جز در قلمهای ثلث، ریحان و محقق که انگشت شمارند در سایه اقلام به همه ی بزرگان گذشته ی خود پهلو می زنند .
به تحقیق سرآمد شدن در این هنر با توجه به کثرت خوشنویسان و افراد بسیار مستعد در دوران قاجار کاری سخت می نموده و بسیار هنرمندانی که در سایه ی قله های بزرگ این دوران در رسیدن به شهرت ناکام ماندند.
در همین راستا، در چارچوب برگزاری هفته فرهنگ های خارجی در پاریس نمایشگاه شاهکارهایی از آثار هنری خوشنویسی بجا مانده از دوران قاجار با عنوان « قله های قلم» با 40 اثر از 40 خوشنویس در شیوه های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و تعلیق از هنرمندان صاحب نام و بعضا گمنام دوران قاجار در محل گالری خانه فرهنگ ایران در پاریس از تاریخ 27 سپتامبر الی 5 اکتبر برگزار گردیده است.
این رویداد ارزشمند هنری به مثابه دریچه ای برای آشنایی علاقه مندان و پژوهشگران با این هنر اصیل ایرانی با مدیریت و همکاری جناب آقای علیرضا کاظمی میسر و با استقبال خوبی از سوی هنردوستان روبرو شد.


١٤:٠٥ - 1397/07/18    /    شماره : ٧١٣٩٦٤    /    تعداد نمایش : ١٣٦خروج
تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها