صفحه اصلي|فارسي|French
يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 915065
 بازدید امروز : 186
 کل بازدید : 2610286
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اخبار > تصویب حق تالیف در پارلمان اروپا


  چاپ        ارسال به دوست

تصویب حق تالیف در پارلمان اروپا

در ماه سپتامبر سالجاری پارلمان اروپا در نشست خود طرحی را در مورد حقوق معنوی تالیف تصویب کرد. در این نشست متن این مصوبه که پیش تر در 5 ژوینه رد شده بود، با 438 رای موافق، 226 رای مخالف و 39 رای ممتنع به تصویب رسید.

در همین راستا، "فرانسواز نیسن" (وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه) پیروزی مدل فرهنگی اروپا را تبریک گفت. وی اظهار داشت: در شرایطی که راست افراطی به ترویج تمرکز بر هویت ملی و بازگشت به مرزهای ملی می پردازد، اروپای سیاسی با این مصوبه توانست زیباترین دلیل در توان حمایت و مراقبت از مدل اروپایی را ارائه نماید. در عصر دیجیتال حمایت از مولفان و خالقین اثر به معنای تضمین تنوع و غنای محتوایی فرهنگی بیش تر در اینترنت برای مصرف کنندگان می باشد.

متنی که در پارلمان اروپا به تصویب رسید حاوی پیشرفت های مهمی است که امکان تقویت توان خالقین هنری و افزایش محتوی را می دهد و هر گاه که از آثار و محتوی منتشره استفاده شود در عین حفظ آزادی حق استفاده کنندگان در اینترنت، مبلغی نصیب خالقین و مولفان محتوی یاد شده می گردد.

به این ترتیب:

- تصویب حق مشابه برای ناشران مطبوعاتی در واقع امکان تامین بهتر حقوق آن ها در زمان انتشار مقالات آن ها روی اینترنت را فراهم می آورد.

- مسئولیت سایت یا درگاهی که (این مطالب را منتشر می سازد) افزایش می یابد تا بدین ترتیب ارزش مرتبط با انتشار اثر در اینترنت به سود خالقین اثر منتهی گردد.

- این مصوبه حق برخورداری از ما به ازای مادی عادلانه و نسبی برای خالقین و مولفان را در نظر دارد.

برگرفته شده از سایت رسمی وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه


١٣:٠١ - 1397/08/02    /    شماره : ٧١٤٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٩٩خروج
تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها