صفحه اصلي|فارسي|French
دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 932268
 بازدید امروز : 105
 کل بازدید : 2642297
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اخبار > کمیسیون اروپا خواستار حذف محتواهای تروریستی از فضای اینترنت شد


  چاپ        ارسال به دوست

کمیسیون اروپا خواستار حذف محتواهای تروریستی از فضای اینترنت شد

لوموند

شرکت هایی که در مهلت تعیین شده (برای اجرای این دستورالعمل) سرباز زنند با جرائم سنگین روبرو خواهند شد. این تصمیم سنگ بزرگ دیگری در مسیر شرکت های بزرگ میزبانی وب می باشد. به نوشته لوموند ابتکار فوق کم تر از تصویب طرح مربوط به اصلاح حق تالیف در اروپا سر و صدا کرد. این طرح نیز سنگ بزرگ دیگری بود که از سوی اروپا در مسیر شرکت های بزرگ اینترنتی قرار داده شد.

کمیسیون اروپا در ماه گذشته طرحی را در خصوص ضرورت حذف فوری هر گونه محتوی تروریستی از سایت های اینترنتی که توسط کشورهای عضو به این شرکت ها اعلام می شود، تصویب کرد. در صورت عدم رعایت مکرر این اصل شرکت های خاطی با جریمه ای معادل 4 درصد گردش مالی سالانه آن ها در جهان روبرو خواهند شد. این مجازات که بیش تر بازدارنده می باشد به معنای آخرین مرحله از مجموعه تدابیری است که توسط کمیسیون اروپا آماده گردیده تا بیش از پیش از سیطره تبلیغات تروریستی در حوزه دیجیتال کاسته شود.

در وهله نخست در این متن قانونی رویه ای رسمی برای کشورهایی که شرکت های میزبانی وب که سایت ها نزد آن ها قرار دارند، پیش بینی شده و بر اساس آن، کشورها این شرکت ها را از محتوی تروریستی آگاه خواهند ساخت. همین که این هشدار با ادله ارایه گردد، شرکت های میزبان تنها یک ساعت برای حذف محتوی تروریستی وقت خواهد داشت. پس از این نخستین هشدار، شرکت های میزبانی وب موظف است که طی سه ماه بعدی به کشوری که این هشدار را داده حسن نیست خود را در به کار گیری تمام اقدامات برای جلوگیری از انتشار مجدد محتوای حذف شده و مبارزه با پیام های مشابه به اثبات رساند. در پایان این مدت، اگر ارزیابی کشور عضو از تضامین ارائه شده توسط شرکت اینترنتی قانع کننده نباشد، ممکن است از شرکت مورد نظر بخواهد برخی اقدامات فنی به ویژه فیلترینگ خودکار را به کار گیرد. در نهایت اگر این روند به نتیجه مطلوب نرسد، کشور عضور می تواند مجازات هایی را متناسب با ابعاد شرکت اینترنتی وضع نماید.

پیشنهاد کمیسیون اروپا به طور کلی تر اعمال و تضمین وظیفه نظارتی بر شرکت های بزرگ میزبان وب در خصوص محتوای تروریستی مطالب منتشره است. این موضوع پیش تر در قوانین اروپایی دیده شده اما بروکسل می خواهد آن را عملیاتی تر سازد.


١٢:٢١ - 1397/08/30    /    شماره : ٧١٨٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
تازه ها

جایزه کتاب سال ایران

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها