صفحه اصلي|فارسي|French
سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 922306
 بازدید امروز : 73
 کل بازدید : 2624214
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
اخبار > بازنگری قانون 1905 در خصوص انجمن های فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

بازنگری قانون 1905 در خصوص انجمن های فرهنگی

بسیاری از انجمن ها و مراکز اسلامی در فرانسه بر أساس قانونی موسوم به قانون 1901 به عنوان انجمن های فرهنگی فعالیت می کنند. این در حالی است که در فرانسه قانون دیگری به نام قانون 1905 نیز وجود دارد که مختص انجمن و مراکز مذهبی است اما به دلیل برخی تعهدات و سخت گیری های پیش بینی شده، بسیاری از مراکز اسلامی در فرانسه اساسنامه خود را بر أساس انجمن فرهنگی (قانون 1901) تنظیم و بر اساس آن عمل می کنند.

به نوشته روزنامه لوفیگارو دولت فرانسه در نظر دارد که با بازنگری قانون 1905 شرایطی را فراهم آورد تا بدین ترتیب انجمن های مذهبی را وادار به پیوستن به این قانون نماید تا بدین ترتیب بتواند نظارت و کنترل بهتری به ویژه در زمینه دریافت کمک های مالی از خارج بر آن ها اعمال نماید. در همین خصوص پیش نویس متن قانون اصلاحی تهیه شده و به زودی ارائه خواهد شد.

هنوز در این خصوص شورای حکومتی و نمایندگان ادیان مورد مشورت قرار نگرفته اند اما به زودی این کار انجام خواهد شد. قرار است کریستف کاستانر، وزیر کشور جدید فرانسه که وزیر ادیان نیز می باشد، این إصلاحات را که در زمان وزیر کشور قبلی آغاز شده بود، دنبال و نهایی کند.

همچنین روزنامه لاکروآ نیز در این خصوص می نویسد: وزیران کشور و دادگستری فرانسه 5 نوامبر طی نشستی اعلام کردند که دولت قرار است به زودی در این خصوص مشورت با نمایندگان ادیان مختلف در فرانسه را آغاز نماید.


١٣:٣٢ - 1397/08/30    /    شماره : ٧١٨٢٣٧    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
تازه ها

جایزه کتاب سال ایران

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها