صفحه اصلي|فارسي|French
دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 932285
 بازدید امروز : 123
 کل بازدید : 2642315
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اخبار > تمایل موزه ها و نهادهای فرهنگی برای حضور بیش تر در عرصه بین المللی


  چاپ        ارسال به دوست

تمایل موزه ها و نهادهای فرهنگی برای حضور بیش تر در عرصه بین المللی

وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه با اشاره به تلاش بیش از پیش برخی موسسات و موزه های فرانسوی برای حضور بیش تر در عرصه بین المللی اقدام به انتشار اطلاعاتی در این زمینه کرد.

در مطلبی که به همین مناسبت منتشر شده آمده است که امروز برخی از موزه های فرانسوی بیش از گذشته مایلند در ترویج فرهنگ و اعتلای فرهنگی فرانسه در ابعاد بین المللی سهم بیش تری ایفا نمایند. موزه لوور در این زمینه از پیشتازان نهادهای فرهنگی فرانسه می باشد. این موزه در سال 2006 همکاری خود با High museum d’Atlanta امریکا آغاز کرد و از کمک مالی این موزه امریکایی برخوردار شد. در این میان 2/1 میلیون نفر از سراسر منطقه جنوب شرقی امریکا توانستند از آثاری که به مدت سه سال در اختیار این موزه امریکایی قرار گرفته بود، بازدید کنند.

در همین ارتباط موزه "رودن" Rodin در سال 2009 طی توافقی 62 مجسمه های هنری خود را برای مدت 4 سال به صورت امانت در اختیار موزه Palacetes des Artes در برزیل قرار داد. بر اساس این خبر مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو در سال 2015 شعبه ای در مالاگا (اسپانیا) را راه اندازی کرد که قرار است به مدت 5 سال به کار خود ادامه دهد. شعبه این مرکز که با عنوان El Cubo شناخته می شود حدود 90 اثر از آثار مهم این مرکز را در فضای 6 هزار متری این شعبه در معرض بازدیدکنندگان اسپانیایی قرار داد و فعالیت ها و رویدادهای مشترکی را برگزار می کند.

در این میان مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو در سال 2019 پس از حضور در مالاگا خدمات خود در شهرهای شانگهای و بروکسل را متنوع تر ساخته است. شعبه آینده این مرکز در شانگهای نیز قرار است در سال میلادی جاری گشایش یابد و در مدت فعالیتش بیش از حدود بیست نمایشگاه و رویداد با کیفیت بالا را در سال میلادی جاری برگزار کند.

موزه لوور ابوظبی که در سال 2017 افتتاح شد ابتکاری موفقیت آمیز بود که در آن بیش از 12 موزه فرانسوی از جمله موزه لوور 300 اثر خود را تا سال 2026 به عنوان امانت در اختیار شعبه این موزه در ابوظبی قرار دادند.


١٤:٥٢ - 1398/03/21    /    شماره : ٧٣١٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٣١خروج
تازه ها

جایزه کتاب سال ایران

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها