صفحه اصلي|فارسي|French
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 938444
 بازدید امروز : 2597
 کل بازدید : 2653380
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اخبار > سفر هیات دانشگاهی ایرانی به پاریس


  چاپ        ارسال به دوست

سفر هیات دانشگاهی ایرانی به پاریس

هیاتی متشکل از دکتر فرزین معاون بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری ، دکتر ابراهیم صالحی رئیس دانشگاه فنی حرفه ای، دکتر فرج الله طالبی از وزارت علوم و ... از تاریخ 23 تا 31 خرداد ماه به پاریس سفر نمودند. نخستین جلسه این هیات در دانشگاه پاریس 13 برگزار شد که در این جلسه علاوه بر اعضای هیات ایرانی، همچنین ژان پیر استروک (رئیس دانشگاه پاریس 13)، دانیل وربا معاون بین الملل دانشگاه و نیز دکتر مهرداد نیک روش از جمله اساتید ایرانی این دانشگاه حضور داشتند.

در اين ملاقات دكتر صالحي ضمن معرفي ظرفیت های مختلف دانشگاه فني و حرفه اي، نسبت به همكاري با دانشگاه پاریس اعلام آمادگي کرد. ژان پیر استروک رييس دانشگاه ضمن اظهار خرسندي از حضور این هیات دانشگاهی، به تشریح فعاليت هاي دانشگاه پاریس پرداخته و متقابلا آمادگي خود را براي همكاري هاي علمي و دانشگاهي با دانشگاه های شاخص ایرانی اعلام نمود.

همکاری در زمینه برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل اساتید به ویژه برگزاری کارگاه و دوره‌های تخصصی برای مدرسان دانشگاه توسط اساتید فرانسوی در ایران و فرانسه، فراهم آوردن زمینه تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط شرکت‌های فرانسوی و حمایت‌های بین المللی به ویژه «طرح اراسموس پلاس» مورد تاکید قرار گرفت.

از دیگر برنامه ای این سفر حضور معاون بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری و نیز معاون بین الملل دانشگاه پاریس سیزده در دفتر رایزنی فرهنگی ج.ا. ایران در پاریس و ملاقات با دکتر کامیاب رایزن فرهنگی بود. طی این جلسه نخست از سوی دکتر فرزین توضیحاتی در خصوص مفاد توافقنامه دانشگاه حکیم سبزواری با سازمان فرهنگ و ارتباطات و نیز گزارشی از برنامه های پیش بینی شده در این سفر ارائه شد و در ادامه نیز دانیل وربا معاون بین الملل دانشگاه پاریس به ظرفیت های موجود همکاری بین این دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی ایران اشاره کرد.


١٦:٥٠ - 1398/04/13    /    شماره : ٧٣٢٤٨٣    /    تعداد نمایش : ٤٣خروج
تازه ها

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها