صفحه اصلي|فارسي|French
يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5684
 بازدید امروز : 68
 کل بازدید : 2555965
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
سخنرانی رایزن فرهنگی ج. ا. ایران در دانشگاه لیون

 

 

احتراما، به اطلاع می رساند بنا به دعوت مرکز مطالعات سیاسی لیون و دانشگاه لیون 2 ، در روز پنج شنبه 24 بهمن جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ  دکتر سید محمد طباطبایی رایزن فرهنگی ایران در فرانسه و عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه لیون برگزار گردید.

در ابتدای جلسه پروفسور ولود، استاد دانشگاه و مدیر روابط بین الملل مرکز مطالعات سیاسی لیون به معرفی سخنران پرداخت و بیان داشت که با وجود تعطیلی دانشگاه به علت اعتصاب اساتید و دانشجویان، ولکن با توجه به اهمیت موضوع کنفرانس بمناسبت سی امین سالگرد انقلاب اسلامی، انبوه دانشجویان مشتاقانه جهت استماع سخنرانی به دانشگاه آمده اند.

پس از آن دکتر طباطبایی به سخنرانی در باره سیاست خارجی و نقش جمهوری اسلامی ایران در نظام بین الملل پرداخت. در پایان سخنرانی ، در جلسه پرسش و پاسخ، دانشجویان فرانسوی  مشتاقانه در باره موضوعات مختلف  سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران سوال کردند.

با توجه به استقبال زیاد دانشجویان نسبت به حقایقی جدید در باره ایران، بدور از جنجالها و تحریفهای رسانه ای در غرب، کنفرانس مذکور از زمان پیش بینی شده فراتر رفته و بمدت بیش از دو ساعت از ساعت 18 الی 20.15 دقیقه در دانشگاهی که در اعتصاب بوده و تنها سالن آمفی تئاتر آن مملو از مستمعین و سخنران بوده است، ادامه یافت.

 

تازه ها

مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها