صفحه اصلي|فارسي|French
پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1004789
 بازدید امروز : 65
 کل بازدید : 2765998
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اخبار > در سال 2018 در فرانسه شمارعناوین کتب افزایش و میزان فروش کاسته شده است


  چاپ        ارسال به دوست

در سال 2018 در فرانسه شمارعناوین کتب افزایش و میزان فروش کاسته شده است

بر اساس گزارش سندیکای ملی نشر سال میلادی گذشته بازار نشر فرانسه با کاهش فروش روبرو بود به گونه ای که در مقایسه با سال قبل آن میزان فروش کتاب در این کشور 38/4 درصد کاهش و به رقم 67/2 میلیارد یورو رسید. بیش ترین میزان کاهش در بخش رمان بوده است.

روزنامه لوموند که بخش هایی از این گزارش را منتشر کرده، می نویسد: در شرایطی که تولید نشر در فرانسه در سال میلادی گذشته با 2 درصد افزایش به بالاترین میزان خود یعنی 106 هزار و 799 کتاب (اعم از عناوین جدید یا چاپ های دوم و بیش تر) رسید اما در بخش فروش با کاهش 38/4 درصد روبرو هستیم. ظاهرا تنوع عناوین و نشر بیش تر با فروش کم تری همراه بوده است.

در همین ارتباط "ونسان مونتاین"، رئیس "سندیکای ملی نشر فرانسه" یکی از مولفه های نگران کننده در بروز چنین نتیجه ای را کاهش 7/5 درصدی فروش کتب ادبی می داند و می گوید که میزان فروش این دسته از آثار 9/567 میلیون یورو بود. بیش ترین میزان فروش در بخش ادبی به حوزه رمان اختصاص دارد که در سال میلادی گذشته به رغم افزایش عناوین آن فروش این آثار از رونقی برخوردار نبود.

به نوشته لوموند به جز حوزه ادبی 8 بخش دیگر نشر در سال 2018 در حاشیه قرمز قرار داشتند و با کاهش فروش روبرو بودند. مهم ترین بخش ها به کتب درسی و کمک آموزشی (که با 5/24 درصد) فرهنگ ها و دائره المعارف ها (با 18 درصد)، کتب مستند و تحقیقی (8/10 درصد) و پس از آن ها کتب حوزه های علمی و فنی، هنرها و کتب فاخر هنری و علوم انسانی به میزان جزیی در فروش کاهش داشتند.

اما در بخش کتب داستانی به ویژه داستان های مصور یا حتی کتب مذهبی میزان فروش در مقایسه با سال گذشته تقریبا ثابت بوده است.

اما نکته مثبت در این آمار فروش کتاب های ویژه جوانان می باشد که بر خلاف بخش های ذکر شده با 1/2درصد و کتب مرتبط با حوزه اطلاع رسانی و رساله های فکری با 1/6 درصد افزایش روبرو بوده است.


١٧:١٢ - 1398/07/11    /    شماره : ٧٣٦٧١٤    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج
تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها