صفحه اصلي|فارسي|French
پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1004816
 بازدید امروز : 106
 کل بازدید : 2766039
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اخبار > فیس بوک در حال تبدیل شدن به یک دولت است


  چاپ        ارسال به دوست

فیس بوک در حال تبدیل شدن به یک دولت است

شبکه دوم تلویزیون فرانسه گزارشی به موضوع گسترده شدن روز به روز فیس بوک اشاره دارد و آورده است در سال 2030 احتمالا این شبکه اجتماعی به یک دولت تبدیل خواهد شد.

در این گزارش آمده است که شبکه های اجتماعی امروز بیش از 5/3 میلیارد کاربر دارند. اما در سال 2030 فیس بوک به تنهایی 5 میلیارد کاربر عضو خواهد داشت که این رقم معادل نیمی از جمعیت کره زمین می باشد. در سال 2030 از طریق بالن هایی که در لایه های جو مستقر خواهند شد، همچنین شبکه های 6جی اینترنت در سراسر جهان از جمله هند و آفریقا در دسترس خواهد بود.

افراد به راحتی قادر خواهند بود با عینک های مجازی که چندان بزرگ تر از عینک های آفتابی نخواهد بود، می توانند با دوستان و نزدیکان خود صحبت کنند یا در تالارهای مجازی سه بعدی به مباحثه با یکدیگر بپردازند. در واقع بدون این که در آن جا باشید حضور خواهید داشت. شما حتی قادر خواهید بود دستیار هوشمند مجازی خود را به جای خود در این نشست ها به کار گیرید و تصاویر مورد نظر را ارسال کنید. در واقع نیمی از کاربران این شبکه ها را ربات ها و نیمی را انسان ها تشکیل می دهند.

نکته جالبی که در این گزارش مفصل بدان اشاره شده آن است که در سال 2030 این شبکه به دولتی تبدیل خواهد شد که از سوی سازمان ملل متحد نیز به رسمیت شناخته خواهد شد. این حکومت که بزرگ ترین حکومت جهان خواهد بود قرار است در سال آینده میلادی پول خود را راه اندازی کند و برای سال 2025 نیز گذرنامه ویژه خود را ارائه دهد. حتی برای رفع اختلافات بین کاربران دادگاه ها و همچنین یک سپاه سایبری برای حفاظت از شهروندان سایبری خود پیش بینی کرده است. رئیس جمهوری این حکومت سایبری یک هوش مصنوعی است که تلفیقی از نیازهای شهروندان سایبری و أصول انسانی تعریف شده از سوی سازمان ملل متحد را تامین خواهد کرد.

در چنین فضایی پیام های ترویج دهند نفرت به طور منظم با پیام های مثبت توسط ربات ها پوشانده خواهد شد. اخلال گران به سرعت از طریق الگوریتم های هوش مصنوعی پلیس سایبری شناسایی شده و دفع خواهند شد. آن ها مجوز وصل شدن به شبکه را به طور موقت یا دائم از دست خواهند داد.

در واقع اکثر شبکه های اجتماعی مانند واتس آپ که شمار محدودی کاربر دارد، به فضای خصوصی تبدیل خواهند شد. استفاده از این شبکه ها پولی خواهد شد تا سیستم بتواند هزینه خود را تامین کند و آن هایی که امکان پرداخت هزینه های اشتراک را نداشته باشند در بخش های رایگان این شبکه باقی خواهند ماند. در پایان این گزارش آمده است: آری این شبکه جتماعی در آینده چنین خواهد بود مگر این که تا سال 2030 شمار علاقه مندان فیس بوک به صفر رسد که طبعا بساط این شبکه نیز جمع خواهد شد.


١٧:٢٢ - 1398/07/11    /    شماره : ٧٣٦٧١٨    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج
تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها