صفحه اصلي|فارسي|French
سه شنبه ٠٨ مهر ١٣٩٩
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4525
 بازدید امروز : 30
 کل بازدید : 2765456
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
میز گرد

 

 در روز جمعه 14/4/1387 جلسه ای با حضور مسوولان مراکز و نهادهای اسلامی ، اعم از شیعی و سنی در فرانسه برای آگاهی از نقطه نظرات ایشان در خصوص مشکلات مسلمانان فرانسه تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه طباطبایی رایزن فرهنگی ضمن خوشآمدگویی به مسوولان نهادها و مراکز اسلامی بیان داشت که جلسه حاضر درادامه جلسات قبلی برای هم اندیشی مسلمانان فرانسه و پیدا کردن راهکارهای مناسب از میان پیشنهادهای مختلف تشکیل شده است. سپس  در خصوص حلول ماه رجب و اعمال مربوط به این ماه بحث هایی ارائه  گردید. پس از آن یکی از خانمهای حاضر در جلسه که به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) از طرف رایزنی فرهنگی به ایران اعزام شده بود ، خاطرات خود را از این سفر معنوی برای حاضران بیان کرد. وی که به شدت تحت تاثیر شکوه ایران اسلامی قرار گرفته بود، بارها در سخنان خود از ایران به عنوان بهشت مسلمانان  و از عظمت و شکوه موجود در جمهوری اسلامی ایران به نیکی یاد کرد. وی ازخاطره دیدار از مشهد مقدس به عنوان خاطره ای فراموش نشدنی در طول عمر خود نام برد و دیدار با سید حسن خمینی و دکتر احمدی نژاد  ریاست محترم جمهوری را از دیدارهای تاثیر گذار خود برشمرد.

در بخش دیگری از جلسه، پروفسور کلیرچی درباره کتاب جدید خود درباره آزادی اسلامی سخنانی ایراد کرد که با پرسش و پاسخ دیگر حاضران همراه شد. در پایان جلسه نیز به دلیل اهمیت و تاثیر اندیشه ها و مطالعات پروفسور هانری کربن درتوسعه و تقویت بنیادین تشیع در اروپا با تایید همه حاضران مقرر گردید ، جلسه ویژه ای با آمادگی قبلی برای توضیح اندیشه ها و تاثیر نامبرده با دعوت ازصاحب نظران و برخی کربن شناسان معروف دراولین فرصت ممکن (پس از ماه مبارک رمضان) تشکیل گردد.

 

تازه ها

 

مناسبتها

تصویرهای برگزیده

پیوندها